Organisation

 

KARLSKOGA SPORTDYKARKLUBB 2018
Styrelse och funktionärer verksamhetsåret 2017-2018
Styrelse                       
Ordförande Ulf Eriksson 070-568 55 11 ulf@toolus.se
Viceordförande Camilla Sånebo 070-3388759 c.sanebo@hotmail.se
Sekreterare Nils Lindberg 070-6564576 rednils@gmail.com
Kassör Jan Haglund 073-9565686 janhaglund@hotmail.com
Material Samordnare Rune Arvidsson 076-8474103 rune8@live.se
Instruktör samordnare Joakim Larsson 070-493 53 84
Ungdomsansvarig Joakim Wilhelmsson 076-2001401 joakim_wille@hotmail.com
Suppleant Christer Furuberg 073-9792213 furuberg.christer@telia.com
Suppleant Johan Östlund 073-4461172 johan ostlund@Yahoo.se
Suppleant Anders Persson 073-0654541 anders-per@spray.se
Suppleant Lotta Larsdotter 073-981 8066 lotta.larsdotter@telia.com
Suppleant Malin Persson 070-2685513 malin.persson.92@hotmail.com
Supleant Clara Pettersson 076-8470670 clarabus1@hotmail.com
Revisorer
Revisor Anders Lindblad 070-6259495 anders@bjelkeslisten.se
Revisor Ulf Rådesjö 0586-58135 ulf.radesjo@ifmetall.se
Suppleant Kenneth Larsson 070-731 32 19 l.kenneth.larsson@tele2.se
Valberedning
Sammankallande Ann Erdborn-Eriksson 070-4044481 annerdborrn.eriksson@telia.com
Ordinarie Mephare Hakimzade-Persson 073-6903478 mephare2@hotmail.com
Ordinarie Björn Karlsson 070-544 73 63 bjorn.karlsson@jarnochmaskin.se
Materialförvaltare
Samordnare Rune Arvidsson 076-8474103 rune@live.se
Dykutrustning Joakim Larsson 070-493 53 84
Allmänt/el Johan Andersson  
Allmänt Jonas Toftling 070-7795536 helena.jonas@bahnhof.se
Allmänt Anders Petterson 073-687 1869 clap@telia.com
Kompressor sammank Rune Arvisson 076-058 56 02 rune8@live.se
Kompressor Anders Persson 073-065 45 41 anders-per@spray.se
Båtar o kärror Christer Furuberg 073-9792213 furuberg.christer@telia.com
Båtar o kärror Björn Karlsson 070-544 73 63 bjorn.karlsson@jarnochmaskin.se
Båtar o kärror Mats Bredberg 076-0425455 bredberg69@outlook.com
Säkerhet
Klubbsäkerhetsombud Camilla Sånebo 076-349 10 52 c.sanebo@hotmail.se
Utbildning
Ubildningsansvarig Ulf Eriksson 070-568 55 11 ulf@toolus.se
Bidrag
Kommunen Styrelsen
SISU Lena Haglund 070-5499646 lenahaglund47@hotmail.com
LOK Lena Haglund lenahaglund47@hotmail.com
Idrottslyftet Lena Haglund lenahaglund47@hotmail.com
Webben
 Webmaster, text Anders Persson 073-0654541 anders-per@spray.se
Webmaster, teknik Roger Jansson 073-765 53 61 roger@smulan.net
Badhuset
Badhusansvar fre Camille Sånebo 070-338 87 59 c.sanebo@hotmail.se
Badhusansvar fre Clara Pettersson 070-8470670 clarabus1@hotmail.com
Badhusansvar fre/lör Lotta L Karlsson vid b 073-9818066 lotta.larsdotter@telia.com
Badhusansvar lör Henrik Saarentaus 070-243 83 36 hsaaren@hotmail.com
Badhusansvar ons Barbro Nordenhäll 070-675 14 34 barbro.nordenhall@spray.se
Badvaktslista Lotta L Karlsson 073-9818066 lotta.larsdotter@telia.com
Bokning Carl Carr 073-949 50 92 cecarr@telia.com
Brukarrådet Ann Erdborn-Eriksson 070-4044481  annerdborn.eriksson@telia.com
Lokalen
Stugtomte Kenneth Larsson 070-731 32 19 l.kenneth.larsson@tele2.se
Brandskyddsansvarig Kenneth Larsson 070-731 32 19 l.kenneth.larsson@tele2.se
 El Carolina Toftling
Fridykning
Instruktör Clara Pettersson 076-847 0670 clarabus1@hotmail.com
Instruktör Joakim Wilhelmsson 076-2001401 joakim_wille@hotmail.com
Instruktör Malin Persson 070-2685513 malin.persson.92@hotmail.com
Instruktör Crister Furuberg . 073-979 22 13 furuberg.christer@telia.com
Instruktör Joakim Furuberg 070-526 74 37 joachim.furuberg@hotmail.com
Instruktör Hanna Pedersen 073-7660582 hannap99@hotmail.com
Material Joakim Furuberg 070-526 74 37 joachim.furuberg@hotmail.com
Sportdykning
Instruktör Lars-Ivar Westgaard 070-570 50 21 lars-ivar@karlskogasdk.se
Instruktör Mats Örtegren 070-577 64 75 matsorte@hotmail.com
Instruktör Camilla Sånebo 070-3388759 c.sanebo@hotmail.se
Instruktör Anders Persson 073-065 45 41 anders-per@spray.se
Instruktör Joakim Larsson 070-493 53 84
rejlarsson@tele2.se
Dykaktiviteter
Klubbdyk endags Anders Persson 073-065 45 41 anders-per@spray.se
Klubbdyk endags Vänern/vrak Joakim Furuberg 070-526 74 37 joachim.furuberg@hotmail.com
Gabbes fridykarläger
Sammankallande Ulf Eriksson 070-568 55 11 ulf@toolus.se
Kök Ann Erdborn-Eriksson 070-404 44 81 annerdborn.eriksson@telia.com
Ekonomi Utses senare
Dykledning Lars-Ivar Westgaard 070-570 50 21 lars-ivar.westgaard@ssdf.se
Tjärnö dykläger info@karlskogasdk.se
Kursavslutning info@karlskogasdk.se
Egypten info@karlskogasdk.se
Badplatsrensning
Karlskoga
Lunedet Sportdykarkursen
Näset Aggerud Sportdykarkursen
Sandviksbadet Fridykarna
Sandtorpsudden Fridykarna
Lersjön Sportdykarkursen
Knapped Sportdykarkursen
Degerfors
Degernäs Styrelsen
Mölle Styrelsen
Svartå Styrelsen
Kristinehamn Per Jacobsson  076-8470775  perjakobsson2@hotmail.com
Övriga aktiviteter
Tjejdykläger Vakant
Fensim Vakant
UV-rugby Vakant
Vrakdykning Vakant
Övriga kunskaper
Nitroxblandare Anders Persson 073-065 45 41 anders-per@spray.se
Nitroxblandare Gustav Leo 076-349 10 52 gustav.erik.leo@gmail.com
Nitroxblandare Lars-Ivar Westgaard 070-570 50 21 lars-ivar.westgaard@ssdf.se
Service Poseidonregulator Lars-Ivar Westgaard 070-570 50 21 lars-ivar.westgaard@ssdf.se
Service Poseidonregulator Gustav Leo 076-349 10 52 gustav.erik.leo@gmail.com
Service Poseidonregulator Joakim Larsson 070-493 53 84

 

Senaste inläggen

  1. CMAS Children Diving Kommentera
  2. Höstläger 2018 på Vejern Kommentera
  3. Ett annorlunda Gabbes 2018 Kommentera
  4. Gabbes 2018 Kommentera
  5. Badplatsrensning. Kommentera
  6. Makrillviken 2018 Kommentera
  7. Fridykarnas Avslutningsläger 2018 Kommentera
  8. SSDF:s förbundsmöte Kommentera
  9. Nitroxkurs startar i vår Kommentera
  10. Vår läger Makrillviken Kommentera
  11. Föreläsning om teknisk dykning i klubblokalen 1 Kommentar
  12. Kom och prova på fridykning under sportlovet Kommentera
  13. Prova-på-dykning Kommentarer inaktiverade för Prova-på-dykning
  14. Nu är 2018 insimmat. Kommentera